„LEGYÉL KÜLÖNLEGES!”

 

„LEGYÉL KÜLÖNLEGES!”

„LEGYÉL KÜLÖNLEGES!” - „SZÍN-HARMÓNIÁK” – címmel Keszler Ibolya ékszerkészítő és B. Nagy Gabriella művésztanár alkotásaiból november 19-én (hétfőn) 17 órakor nyílik kiállítás a DMK Újkerti Közösségi Ház Előtéri Galériájában (Jerikó u. 17-19.)

Keszler Ibolya kvarc ékszerkészítő

Keszler Ibolya főállásban vegyészmérnök, de szabadidejében ékszerkészítéssel foglalkozik. Férjével és gyermekével Mikepércsen él. Kreativitás iránti vágya már gyermekkorában megmutatkozott. Sokat hímzett, subázott édesanyjával, később kötött, a varrással is próbálkozott, selymet festett, igazi örömét mégis az ékszerkészítésben lelte. Kezdetben népi nyakékeket fűzött, azonban a színek és a formák kötöttsége miatt szívesebben készített divatékszereket. Az ékszerek elkészítéséhez ásványokat, tenyésztett gyöngyöket, kristályokat, és nagyon jó minőségű üveggyöngyöket használ. 2007. jelentős fordulatot hozott életében. A Képző- és Iparművészeti Lektorátushoz zsűrizésre benyújtotta ékszereit, mindegyiket zsűri szám ellátására érdemesnek találta a bizottság, év végén pedig megkapta a Hajdú-Bihar Megyei Minőségi Termék Díjat. 2009-ben ismét elnyerte a Hajdú-Bihar Megyei Minőségi Termék Díjat. A díjak mellett azonban sokkal fontosabb számára a rendszeresen visszatérő és az újonnan megjelenő vásárlók elismerése, véleménye. Nyitott szemmel jár a világban, állandóan az újat keresi, ezáltal ékszerei egyediek, formabontóak, érdekesek. Ötletekben szinte kifogyhatatlan, megvalósításuknak csak az idő szab határt. Mottója: „Legyél Különleges!”. Célja, hogy olyan ékszereket készítsem, mellyel eggyé lehet válni, hiányát lehet érezni, vágyni lehet utána. 

B. Nagy Gabriella művésztanár

A művészet szeretete gyermekkora óta körülvette. Otthonukban mindennapos látvány volt a festmény, a szobor, a régi bútor, hiszen szülei is képzőművészek voltak. Erdélyi születése révén az erdélyi képzőművészet, különösen a nagybányai festészet volt rá nagy hatással, az impresszió, az első benyomás megragadása fontos szemponttá vált alkotói fejlődésében.
A Medgyessy Ferenc Gimnáziumban érettségizett 1998-ban, majd a Nyíregyházi Főiskolán szerzett tanári diplomát rajz-vizuális kommunikáció szakon alkalmazott grafikai specializációval. Mesterei a főiskolán Lukács Gábor debreceni festőművész, és Szepessy Béla grafikusművész volt.
Kedvenc technikája a tusfestészet, de előszeretettel akvarellezik, és legújabban akrillal dolgozik. A kiállításon látható virágábrázolásait is ezzel a technikával oldja meg. Festményei a színek és a fények játékáról szólnak, gyakran a látvány leképezésein keresztül belső világa megelevenedett mozzanata. Számára elképzelhetetlen a világalkotás művészet nélkül. Az alkotói folyamat jelenti számára azt a pluszt, ami kizökkenti, elmélyít és harmóniát teremt a mai rohanó világban, segít a szépet meglátni, s a nem láthatót megsejtetni.
Kiállítások: -1998. Debrecen, egyéni rajzkiállítás -1996-1998. Tavaszi diáktárlatok -1998. Nyíregyháza, csoportos kiállítás, Debrecen, Őszi Tárlat - 2002. Nyíregyháza, Tanszaki záró kiállítás - 2003. Debrecen, Őszi Tárlat - 2004. Balmazújváros, egyéni kiállítás - 2008. Mikepércs, csoportos kiállítás - 2011. Nyíregyháza, Hajdú-Bihar Megyei Őszi Tárlat - 2012. Debrecen, Hajdú-Bihar Megyei Alkotópedagógusok Kiállítása (Kós Károly Művészeti Szakközépiskola, Méliusz Juhász Péter Megyei Könyvtár) - 2012. „Nyiss ránk!” - Képzőművészeti Lovas Pályázat, Kiállítás, Bajót - 2012. I. Országos Bárány Kiállítás – (a Sárrét Íze Fesztivál keretében) - 2012. Nemzetközi Ex libris kiállítás, Debrecen, Benedek Elek Könyvtár - 2012. Víz…”csak tiszta forrásból”- Bartók: Kantata Profana

 

Forrás: Debreceni Művelődési Központ

Teteje