DVTK-Loki: jön a 44. meccs

A Loki szombaton 44. alkalommal csap össze a Diósgyőrrel az NB I-ben. A mérleg egyértelműen a Loki felé billen, hiszen 26-szor legyőztük a borsodiakat, 10-szer döntetlent értünk el, és mindössze 7-szer szenvedtünk tőlük vereséget.  A gólarány 88-37 a mieink javára.

A két csapat első élvonalbeli mérkőzésére 1943. november 21-én került sor, amikor az NB I-ben akkor debütáló Loki Debrecenben hatezer néző előtt kiütéses, 6-2-es győzelmet aratott. Az őszi visszavágón gól nélküli döntetlen született Diósgyőrben.

A világháború miatt legközelebb az 1945/1946-os kiírásban csaptak újra össze a felek. Diósgyőrben 3-2-es vereséget szenvedtek a hajdúságiak, tavasszal viszont hazai pályán 4-0-ra nyertek, ennek a sikernek köszönhetően ütötték el a vasutasok a DVTK-t a „legjobb tíz mezőnyétől”. Mindez azt jelentette, hogy a Diósgyőr a következő idényben nem indulhatott az NB I-ben. Ezt követően közel 15 évet kellett várni a két csapat újabb NB I-es meccsére: 1960. december 4-én 3-0-ra verte a Loki őket, míg tavasszal 7-4-re győztek a hajdúságiak.

A 2013/2014-es bajnokság őszén egy parádés mérkőzésen kiütéses, 4-0-s győzelmet arattunk az Oláh Gábor utcai stadionban Bódi Ádám, Dalibor Volas, Szakály Péter és Dombi Tibor góljával, a tavaszi visszavágón pedig 1-1-es döntetlen született úgy, hogy a 15. percben vezetést szereztünk Volas révén, két percre rá azonban egyenlítettek a hazaiak.

Az előző szezonban Diósgyőrben szintén 1-1-es döntetlennel ért véget a meccs. Az első félidő 31. percében a DVSC-TEVA szerezte meg a vezetést Seydi révén, de a mérkőzés vége előtt hat perccel ki tudtak egyenlíteni a borsodi piros-fehérek. Ekkor már tíz emberrel volt a Loki, ugyanis Zsidai Lászlót kiállította a játékvezető.

A párharc debreceni mérkőzésén 1-0-s hazai siker született 2015. márciusban. Az a találkozó Tisza Tibor 3. percben szerzett góljával dőlt el.