Harcosok Klubbja

2014.01.25.-én 9. fordulójához ért a Harcosok Klubja versenysorozat. Hat harcosunk utazott a fővárosba, viszont sajnos csak négyen tudtak ringbe szállni, mivel Fodor ,,VASZILIJ” Tamásnak,és Taskó Rodrigónak ellenfelei nemet mondtak az ütközeteknek. Ők ring segédként segítették csapattársaikat.

-Elsőként Simon Imre a TASKÓ FIGHTING-Simon Team harcosa lépett kötelek közzé, aki K-1 szabályrendszerben mérkőzött meg a karcagi Gyarmati Imrével. Imi az elején egy kicsit görcsösen kezdett, de a második menettől kezdve folyamatosan felülkerekedett Gyarmatin. Szerencsére a harmadik menetben sem sikerült megfékeznie Simon támadásait ellenfelének, így a bírák előtt nem is volt kérdés Simon győzelme. Győzött Simon Imre egyhangú pontozással K-1 szabályrendszerben 3x3percben. Gratulálunk Iminek.

-Második fighterünk Farkas Balázs volt aki a Muay Thai ,,A” kategória négyes tornájában lépett kötelek közé. Ellenfele a thaywondo Hungary színeiben induló Halász Erik volt. Farkas remek formában vágott neki az első menetnek ahol az erősebb testfelépítésű ellenfele rohamait végig tudta tartani. Farkas nagyon kőkemény térdesekkel, és könyökütésekkel hárította Halász attack-ját, s az első, második menetben többször is K.O.-ózni tudta volna, ha a hév nem viszi el. A harmadik menetre Farkas sajnos nem tudott kiállni mivel, mint utólag kiderült szilánkosra tört egy rúgástól a bokája. Sajnos Farkas nem tudta tovább folytatni a meccset így győzött Halász Erik, s bejutott a 4-es torna döntőjének egyik ágára, ahol a KESZI GYM Benedek Zoltánját verte magabiztosan, így ő lett a MUAY THAI ,,A” -81KG torna győztese.

-Harmadikként Kerékgyártó Péter  -65KG lépett színre, s az újonnan  Harcosok Klubjába csatlakozó MMA LIGA szabályai szerint mérkőzött MMA négyes tornában a MILLITANS MMÁ-s Csoknyai Arnolddal. Kerékgyártó már régi motoros a szakmában, viszont edzésmunkájára nem jellemző a túlzott hajtás. Kerékgyártó állásból nagyon jól kezdett kemény combosokkal támadta ellenfelét, s egyenes ütéssel padlóra is küldte Csoknyait , majd repülő ugrással vert rá ellenfelére. A meccs nagyobb részét földön vívták oda-vissza forgatták egymást, de a második menet végeztével a bírói tanács Csoknyait juttatta a döntőbe.

-Zárófelvonásban  a Thaiföldi edzőtáborból haza térő Berényi Roland szállt ringbe. Berényi nyugodt, kifinomult, s magabiztos technikájával altatta ellenfelét K-1 szabályrendszerben. Az első menetben Berényi passzív altatásba kezdett és ellenfele támadásait csak egy két kifinomult kontrával válaszolta meg. A második menetben viszont a visszatámadásokat megunva fejrúgással K.O.-zta ellenfelét, aki nem tudta tovább folytatni a küzdelmet. A győztes Berényi Roland. A gála szakmai stábja elismerően nyilatkozott Roland tehetségéről.

Összevetve a képet a gála hangulata, és kimenetele jó volt. Parázs csatákat láthattunk és nem árt belátnunk azt, hogy van keresni valónk a hazai küzdősport életbe. A gálán a hazai küzdősport élet színe, java ti szteletét tette, Kunkli Tivadar, Rehák György, Karacs Attila, Bárdosi Sándor s.t.b.

Forrás: Taskó Rodrigó