Hatvan utca 70, a vállalkozók helyzetéről

debrecen portál
 

Hatvan utca 70, a vállalkozók helyzetéről

Benedek Attila gondolatai a vállalkozók és a saját helyzetéről.

Mit gondol arról, hogy milyen a vállalkozók helyzete Debrecenben?
„Szerintem nincs könnyű helyzetben senki ezen a környéken. Mi elég újak vagyunk itt a kiskereskedelmi piacon. Mindannyiunknak van bizonyos tapasztalata a kiskereskedelemről.
Reméljük jobb lesz, nagyobb lesz a vásárlóerő. Itt a belvárosban nem tudok ilyen üzletet, mint az enyém, ezért is vágtam bele.
Olyan igényt szeretnénk kiszolgálni, aki nem a legalját veszi. Erős középminőséget szeretnék képviselni. Ez vonatkozik a világítástechnikára, villanyszerelésre illetve a rögzítés technikára is.
Az a baj ezzel a környékkel, hogy nagyon kevés a termelő kapacitás, a termelő vállalat.
Sokkal több a szolgáltató, mint a termelő. Túl sokan vagyunk szolgáltatók. Egy ekkora városban kétszer ennyi termelőnek kellene lennie.
Ismerős szakembereim jó része most is máshol dolgozik, távol Debrecentől.
Azért kezdtünk el kiskereskedelemmel foglalkozni, mert a nagy közületi kapcsolataink nyakát is elkezdték szorongatni.

A rendszerváltás óta vagyok vállalkozó. A válság engem évekig nem ért utol. A tavalyi év volt először, ami nem zárult túl jól és úgy néz ki az idei is rosszabb lesz. Én azt mondom, most van mélypont.
Szerintem én jó helyen voltam jókor. Az áramszolgáltatót nem érintette a válság. Mi az elején kialakított kapcsolatunkon keresztül mentünk velük a beruházásokba.  Ezen a területen most kezdődik a hanyatlás. Más országba települnek a szolgáltatók.

Ez egy fényes terület. Milyen jövőt lát maga előtt?
Nem várok nagy javulást. Lesz nyilván néhány kiugró ágazat, ami menni fog, de szerintem inkább stagnálni fog a piac.
Fel kell pakolni egy autót és menni, mint régen. Eladni. Így építettem fel, aminek most élvezem a gyümölcsét. Most el vagyok már kényelmesedve, de hamarosan eljön újra a személyes kapcsolatok ideje. Manapság nem megyünk, mert jönnek hozzánk, az árut is kiviszi a postás, ha kell, lassan megszűnik a személyes kontaktus. Így nem lesz belőle új partner. Amíg eljártunk, összetalálkoztunk mindig új igényekkel, beszélgettünk az emberekkel. Mindig volt valami, amivel kapcsolódhattunk, mindig akadt valami új megrendelés, amiből kialakult a mostani ügyfélkör. Ahová vittünk valamit, onnan hoztunk is. Az jobb volt. Mindenkinek jó volt. Fontos a személyes kontaktus. Nem elég, hogy az ember belép az internetre és elküldi a megrendelőt. Kell, hogy az ember partnereket szerezzen és ezt csak így lehet. Az ember csak úgy tud partnert szerezni, ha megy. „
Meg van a maga szépsége és hátránya is ennek. Hajnali négykor kelni és menni éveken át, majd elérni, amit Ő. Tiszteletünk.

 

A cikk partnere: 

Teteje