Kiszámíthatóak vagyunk

szamitogeses algoritmussal josolnak jovot
 

Kiszámíthatóak vagyunk

Kifejlesztettek egy jövőt megjósoló számítógépes algoritmust.  Emberi tevékenységet képesek tudósok számítógéppel kiszámolni, még annak bekövetkezte előtt.

Mintegy fél milliárd Twitter-üzenetet használtak fel, hogy logikusan levezethetővé tegyék az emberi viselkedést. Ezen belül a bejegyzések szövegét, helyszínét és azt is, hogy a postok egymás után milyen sorrendben és témában készültek. A hálón töltött aktivitásunkat is figyelembe vették, ez alapján határozták meg az egyének „mozgását”.

A módszertan alapján nagy valószínűséggel, mintegy 90%-os biztonsággal meg tudják mondani, hogy 3 órán belül mit fog "emberünk" az adott helyzetben csinálni.

A jövőre nézve az eladásból élők számára is fontos pénzügyi információkhoz juthatnak. További vizsgálódás tárgya lesz például a bankkártya műveletek és telefonálási szokások.

A jövőben játszódó Különvélemény c. filmben például a bűnmegelőzés valóban annyit jelent, az elkövetőt még a bűntény elkövetése előtt csípjék el…

Tudhatjuk azt, hogy üzleti partnerünk éppen most készül vásárolni és felvenni a telefont… szamitogeses algoritmussal josolnak jovot

A hibák elhárítására is felkészülhetnek ilyen módon. Rengeteg termelői, szállítói, szolgáltatói folyamat feltérképezhető, ilyen módon struktúrálható. A telefonos és online felületekről érkező adatkötegeket algoritmusokkal elemezni és szűrni lehet, és így megkapható a válaszreakció.

A nagy adathalmazok vizsgálatával a jövő megjósolásának új mérföldkőjéhez érkeztek. Innentől már csak a fantáziánkra és a bele tett munkára és energiára van bízva, mi mindent látunk majd előre.

Forrás: origo.hu
 

Teteje