Mi is a Leonar3Do?

 

Mi is a Leonar3Do?

Mi is a Leonar3Do?

A Leo egy otthoni számítógépet háromdimenziós konfigurációvá egészít ki. Használója a térbeli kurzort mozgató egér segítségével a monitor előtti térben virtuális objektumokat tud létrehozni, alakítani, animálni. A szerkezet három, monitorra szerelhető érzékelőből, az egérként szolgáló madár­ból, egy különleges szemüvegből és egy köz­ponti vezérlőegységből áll. Az oktatástól az orvostudo­má­nyon át a számítógépes játékiparig minden­hon­nan akadhatnak érdeklődők

Rátai Dániel 2004-ben bukkant fel a Leonar3Do ötletével a középiskolai innovációs versenyen.
Dani akkoriban autó-formatervezéssel szeretett volna foglalkozni, és egy olyan eszközt keresett, mellyel három dimenzióban tud dolgozni. Mivel ilyet elérhető áron nem talált, nekilátott a Leo elődjének kifejlesztéséhez.
Pályázatával, mely egy szélcsatorna-szimulátor terveit is tartalmazta, a második helyet szerezte meg a középiskolai innovációs versenyen. Ezt azóta számos nemzetközi elismerés követte.
A fejlesztés most jutott el odáig, hogy a Leonar3Do már eladható termékként jelenjen meg a boltokban. Az első hazai forgalmazó a Pontstudio lett, a cég Frankel Leó utcai üzletében nemcsak megvásárolni lehet a Leót, hanem kipróbálni is. Emellett a készülék garanciális szervizelését is vállalják itt.
– Amikor döntöttünk egy budapesti üzlet nyitásáról, azt akartuk, hogy ez több legyen, mint egy szokásos kiszolgálóállomás – mondta el lapunknak Matus Gábor.A Ponstudio munkatársa szerint a megállapodás mindkét félnek jó, hiszen a stúdió egy máshol egyelőre nem kapható terméket illeszthet be a palettába, míg a Leót jegyző 3D for All Kft. megismertetheti a terméket a felhasználókkal.
– Jelenleg a legfontosabb, hogy mindenki kézbe vehesse, kipróbálhassa a Leót. Erre eddig nem volt lehetőségünk – vélekedett Rátai János, a 3D for All Kft. ügyvezetője, a feltaláló édesapja. Egyelőre nem is határoztak meg eladási számokat, ez Rátai János szerint nem lett volna életszerű egy ilyen újszerű termék esetében.

„A virtuális való­ságot, mint a kre­ativitás új lehető­ségét, hozzáférhetővé tettük.” Rátai Dániel

A cég azonban továbbra is keresi az újabb disztribúciós partnereket, így remélhetőleg a Leonar3Do a következő években igazi magyar világsikerré válhat.

A Leo története

  • 2004 Rátai Dániel 2. helyezést ér el a hazai középiskolai innovációs versenyen a Leo elődjével.
  • 2005 a Magyar Innovációs Szövetség Danit kéri fel, hogy a Leóval képviselje hazánkat az Intel fiatal feltalálóknak kiírt nemzetközi versenyének döntőjén az USA-ban. Dani összesen hat első hellyel tér haza, szeptemberben bejegyzik a cégét, és megkezdi a munkatársak toborzását.
  • 2006 áprilisra összeáll a fejlesztőcsapat.
  • 2007 fordulat a fejlesztési koncepcióban. Míg korábban arra törekedtek, hogy rögtön megtalálják az eladható alkalmazásokat, ezután már inkább az vált az elsődleges céllá, hogy magát a hardvert megalkossák.
  • 2009 kifejlesztik a Leo gyártási technológiáját, és elkészül a jelenlegi termék első prototípusa. Nyárra megtalálják a kivitelezőpartnert is.
  • 2010 szeptemberben a budapesti Frankel Leó utcai Pontstudióban megkezdik a Leonar3Do értékesítését.

Forrás: Metropol

Reméljük, Rátai Dániel hamarosan ellátogat Debrecenbe, hiszen szívesen beszélgetnénk vele találmányáról és jövőbeli terveiről...

...ha sikerül, a Debrecen-Portálon olvashatnak a kedves olvasók további érdekességekről ebben a témában.

Cimkék: 
Teteje