Nyílt forráskódú ökológia

 

Nyílt forráskódú ökológia

Ha figyelemmel kísérjük világunkat és elgondolkodunk működésén, megfigyeljük, hogy amit tettünk, teszünk vele, láthatjuk, hogy a szeparáció egyre rohamosabb bukáshoz vezethet. Tapasztalhatjuk, hogy az elidegenedés, kapcsolataink felszínessége kátyúba hajtja társadalmunk szekerét.
Emberek kisebb csoportjai elindítottak egy mára szinte ismeretlen emberi érzésből fakadó szisztemet, mely a megosztáson alapul.
Találhatunk információkat az interneten a jövő világáról, a nyílt forráskódú rendszerekről.
Az egyik ilyen csoport, az Open Source Ecology (www.opensourceecology.org)
A nyílt forráskódú ökológia segít felgyorsítani az eljövendő új gazdaság növekedését; egy olyan gazdaságét, amely optimalizálja mind a termelést, mind az elosztást - miközben előmozdítja a társadalmi igazságosság és a környezeti megújulás ügyét.
Elméletük szerint a hardver az, ami megváltoztathatja az emberek életét konkrét, kézzelfogható módon. Ha csökkenthetjük az akadályokat, a gazdálkodás, építés, gyártás előtt, akkor felszabadíthatunk rengeteg emberi potenciált.
Képzeljünk el egy olyan világot, ahol a multikra szorultság helyett, inkább mindenki összefogna, hogy együtt hozza létre a legjobb, legstrapabíróbb termékeket, amiknek mindenkinek hozzáférése van a gyártásához.
Az emberek, így belefoghatnak építési vállalkozásba, alkatrészgyártásba, öko-mezőgazdaságba, vagy áramtermelésbe. A céjluk, egy tervtár létrehozása amely olyan világos, olyan teljes, hogy egy DVD-re kiírva gyakorlatilag egy civilizációs kezdőcsomag.
Nem csak szoftvereknél, de gépeknél is alkalmazható a nyílt forráskód, a szabadalmak helyett információ-megosztással. A tanácsokon kívül tervrajzokkal, és az építéshez szükséges file-ok megosztásával is segítséget nyújthatunk egymásnak.
Egy 3D-s nyomtatóval pl. egy mások által megtervezett gép alkatrészei is kinyomtathatók.
Ha ez a gondolat valóban helytálló, akkor a következmények jelentősek. A termelési eszközök jobb eloszlása, a környezetbarát ellátási láncok, és egy újra felfedezett csináld magad kultúra remélhetően legyőzi a mesterséges egyenlőtlenséget.

"Remélem, hogy az emberiség fel tud nőni a feladathoz és megragadja ezt a lehetőséget, amit ez a fejlesztés kínál."

http://www.youtube.com/watch?v=zIsHKrP-66s
 

Teteje