Risztov Éva aranya

Olimpiai bajnok úszónőnk, Risztov Éva aranyérmet nyert az idei nyíltvízi Európa Kupa-sorozatának izraeli nyitóversenyén. A versenyt BatYamban rendezték 7,5 kilométeres távon, amely 2,5 kilométerrel rövidebb, mint az olimpiai táv. Risztov Évát azonban ez nem zavarta meg és magabiztosan úszva szerezte meg a győzelmet. A magyar csapat sikerét tovább növelte, hogy a második helyen Olasz Anna végzett a versenyen

Izraelből hazafelé a Wizz Air tel-avivi járatának fedélzetén Risztov Éva ismét ellátogatott a pilótafülkébe, ahol szinte már annyira otthon érzi magát, mint a vízben. Sikerével a legénység hangulatát is „bearanyozta”, hiszen a Wizz Air Magyarország diszkont légitársaságaként nagy szurkolója a magyar sportolóknak.

A hat fordulóból álló  sorozat következő állomását június 8-án Balatonfüreden rendezik. A döntőre szeptember 7-én és 8-án az olaszországi Piombinóban kerül sor.

Forrás: Weber Shandwick