technológia

 

Robotok kezében a jövő?

A technológia fejlődésével egyre inkább előtérbe kerül a modern technológia, nemcsak az eszközök használatában, hanem a munkavégzés kapcsán is.

Digitalizáció
 

A digitalizáció, mint üzlet

A modern technológiák használatának optimalizálása 2 billió dollár globális gazdasági növekedést generálhat 2020-ig. Az Accenture tanulmánya szerint a világ GDP-jének ötöde köthető a digitális szakértelem, termékek és szolgáltatások valamilyen formájához

 

TV: szeretjük, imádjuk – de mit tudhatunk róla?

Életünk szinte elengedhetetlen részévé vált. Hozzánk tartozik, majdhogynem családtag. Sok háztartásban több is van belőle. Nem csoda, hogy az évek alatt rengeteg fejlődésen és változáson ment keresztül. Ez a televízió, a TV, amiből talán nagyobb választék van, mint autóból.

magyar expedicio evezi at az oceant_debrecen-portal.hu_hajotat1
 

Magyar-új-zélandi csapat készül átevezni az óceánt

A tervek szerint a szokásostól eltérő módon nyugatról keletre fogják átszelni az Atlanti-óceánt. Guiness-rekordra készülnek a páros evezős hajóval, Samsonnal. Bakos András Erik Harrewijnnel, új-zélandi társával készül az embert próbáló feladatra.

 

3D nyomtatók az amatőröknek is!

Fantasztikus dolgok történnek a világban. A 3D technológia fejlődése nagyon gyors napjainkban. 3D-ben tudunk már nyomtatni. Akár otthon is kinyomtathatjuk az Eiffel torony kicsiny mását.

 

Kuka kultúra

Most az ország több pontján, egy nyílt nap keretében lehetőséget adunk számodra, hogy a kulisszák mögé pillanthass, és a saját szemeddel győződj meg róla, mi történik a hulladékkal, miután elszállítják a szelektív gyűjtőből.

 

Szőnyegtisztítás profi módon

Sokan idegenkednek a szőnyegtisztítástól, ennek fő oka, hogy Debrecenben eddig nem volt „igazi” szőnyegtisztító.

 

Húsz éves az ATOMKI ECR Laboratóriuma

A Pálinkás József által két évtizede létrehozott,  Magyarországon egyedülálló ECR berendezés lehetővé teszi a legkorszerűbb atom- és plazmafizikai vizsgálatok elvégzését.

 

"Élő szövet a fém vázon"

Ugyanúgy működnek, mint az igazi szívizomsejtek, a Harvard Egyetem petri csészéjében található patkány kardiomiociták azonban egy igen fontos dologban különböznek.

Teteje