Hogyan gondoskodjunk kiskutyánkról?

 

Hogyan gondoskodjunk kiskutyánkról?

További teendők, amikor először kerül hozzánk kiskutya:

 

Érdemes állatorvosnál szűrővizsgálatokat kérni, melyek a szülőktől örökölhetett betegségeket zárják ki. Az állatorvos segít a kezdeti lépéseknél, mindenről szívesen tájékoztat, ezért keressük fel minél hamarabb.

 

Ha menhelyről fogadtuk örökbe kutyánkat, gondoljunk arra is, hogy nem tudhatjuk biztosan, mekkorára fog megnőni, ezért próbáljunk meg tapasztaltabb barátokat megkérni, hogy jöjjön el a választáshoz. Ha nagykutya mellett döntünk, arra kell felkészülnünk, hogy lesznek olyan kialakult szokásai, melyeket nem fogunk tudni megváltoztatni. Az elején a megérzéseinkre kell hallgatnunk. A menhelyről való kutyák leggyakrabban nagyon hálásak és ragaszkodók, ezért a kis hibákért teljesen kárpótolnak.

 

Szóval, ha kiskutyát vettünk vagy kaptunk – az első napon már figyeljünk oda a következő dolgokra:

-          Ha törzskönyves, kérjük el a törzskönyvét

-          Az oltási könyvet is meg kell, hogy kapjuk (az eddigi esetleges oltásokkal, kezelésekkel vagy féreghajtással)

-          Jó, ha meg tudunk mindent az eddigi életéről (szokások, mit szeret, mit eszik, mitől fél stb.)

-          Hasznos tanács, hogy kapjon egy darab rongyot az anyja és testvérei szagával, mert ez segít neki a következő néhány órában, hogy könnyebben vegye a hirtelen változást

-          Érdemes legalább az elején ugyanazzal etetni, mint amit az előző helyen kapott, ez is megkönnyíti neki az átállást

 

Az első napon, amikor hazavittük a kiskutyát, egy kicsit hagyjuk békén, hogy felfedezhesse az új környezetet és megnyugodhasson, pihenhessen.

 

Szűrővizsgálatokkal, oltásokkal, féreghajtással vagy egyéb kérdésekkel kapcsolatban keresse rendelőnket az alábbi elérhetőségeken:

Dr.KZ Állatorvosi rendelő
4029 Debrecen, Domb u. 16.

T: +36 52 447 491
 

 
Teteje