Életmódváltás gyógynövényekkel

 

Életmódváltás gyógynövényekkel

Egészséges életmódra váltana idén? Kövesse Szabó Gyuri bácsi naptárát

Év elején sokan határozzák el, hogy mostantól egészséges életet fognak élni, ám sokan segítség híján gyorsan fel is adják. A siker kulcsa a tervezés. Szabó Gyuri bácsi, a bükki füvesember most a rendszerességhez és a tervezhetőséghez ad jó tippeket.

Bár Gyuri bácsi kívülről fújja, hogy mikor, milyen problémára, milyen gyógyteát kell inni, azért olykor ő is rápillant a bükkszentkereszti konyhájának falán lógó gyógynövényes naptárra. „Ez a naptár azért jó, mert napról-napra könnyen követhető, hogy melyik gyógynövény van soron.  Én naponta többféle gyógynövényteát is fogyasztok, de figyelek az évszakokra is, télen például több immunerősítő, torokfertőtlenítő gyógynövényt használok, mint a csipkebogyó vagy a kakukkfű, nyáron pedig inkább frissítő, jóízű teákat iszom, ilyen a málnalevéltea is” – adja tudtunkra a bükki füvesember. 

A praktikus naptár azoknak is segíthet, akik még nem ismerik annyira a gyógynövényeket, vagy szeretnének egy egész éves egészségmegőrző programot vagy szezonális kúrát indítani. Ha tavaszi tisztítókúrán törjük a fejünket, mindenképpen érdemes már most megtervezni a menetrendet, és a program gyógynövényeit beszerezni. Gyuri bácsi egészségvégdő naptára ebben is nagy segítségünkre lehet, akármelyik hónapban is kezdjük el a gyógyteák fogyasztását.

A bükki füvesember tippjei a gyógyteás életmódváltáshoz

  • Ha nincsen különösebb panaszunk, és az egészségünk megtartása és a betegségek elkerülése a cél, akkor érdemes a naptárban ajánlott napi gyógyteákból egy csészével inni. Mindössze ennyi a dolgunk, mert Gyuri bácsi úgy állította össze az éves naptárat, hogy az minden szerv működését és minden gyakori problématerületet lefedjen.
  • Több gyógyteát közvetlen étkezés előtt vagy után érdemes fogyasztani, ezért a munkahelyünkön is tartsunk gyógynövényt. Kényelmesebb, ha otthon, előzetesen papírfilterbe kimérjük az adagokat, így nem kell a munkahelyi konyhában a szűréssel, mosogatással bajlódni.
  • Ne ijedjünk meg, ha a naptárban ajánlottak közül egyik növényt sem ismerjük. A naptárban Gyuri bácsi havonta egy kedvenc gyógynövényét részletesebben is bemutatja, így hónapról-hónapra egyre többet tudhatunk meg a gyógynövényekről.
  • Ha nem tudjuk a naptárban javasolt összes gyógyfüvet beszerezni, vagy még kezdő gyógyteázók vagyunk, akkor az is jó megoldás lehet, ha az adott évszakra ajánlott teakeveréket fogyasztjuk végig a szezon alatt.
  • Ezek után már csak annyi a dolgunk, hogy jól látható helyre kiakasszuk a naptárat, és kövessük az útmutatásokat, így a legtöbbet hozhatjuk ki a 2019-es újévi fogadalmunkból.

***

Háttéranyag:
Szabó Gyuri bácsi, a legendás bükki füvesember neve összeforrt a gyógynövényes gyógyítással. A Magyar Érdemrend Lovagkeresztjével kitüntetett bükkszentkereszti természetgyógyász tudását lányának, Lopes-Szabó Zsuzsának adta át, aki gyakorlott fitoterapeutaként viszi tovább a hagyományokat és vezeti a családi vállalkozást.

Az ellenőrzött minőségű gyógynövényekből, egyedi receptúra alapján készülő Györgytea termékek 63 darabos szortimentjében az egyedi-, a keverék-, és az élvezeti teák mellett megtalálhatók a gyógynövénykivonatok, a Babaváró csomag, ahogy az ismeretterjesztő könyvek, naptárak is. A cukorbetegség kezelésére összeállított Diabess teakeveréket 1999-ben a Magyar Szabadalmi Hivatal is bejegyezte, később az Országos Gyógyszerészeti Intézet „Diabess-Györgytea” néven gyógyhatású növényi készítményként törzskönyvezte.

A cég nagy hangsúlyt fektet a hagyományápolásra és az ismeretterjesztésre. A vezetett gyógynövényes túrákon és a Bükkszentkereszti Gyógynövénynapokon évente több ezren fordulnak meg, de az érdeklődés online térben is töretlen: a gyorgytea.hu és a diabess.hu  évi látogatószáma meghaladja az 1,1 milliót, és az ingyenes Györgytea mobilapplikáció  is több mint 56.000 felhasználóval büszkélkedhet.

 

 

 

 

 

 

 

Teteje