Egy kis SzóRakozás

Magyar
 

Egy kis SzóRakozás

A finnugor jelző ránk nézve elvetendő. Az ŐSMAG nyelvet majdnem egészében a mai napig megőrző nép, Európa őslakói. Az Ibériai félszigettől az Urál hegységig (Ibériától Szibériáig) kimutatható földrajzi helyek névadói. A MAG népe, mely MAGva a föld népének. Mert miért MAGYAR a nép és a nyelv neve? Ez nem véletlen. Azért, hogy MAGYARázatot (magyar rázatot) adjon minden felvetődő kérdésre. Hogy AGYARával megrágja, majd beleRÁZza, (zárja) elméjébe a tudnivalót. A MAGYAR, MEGYER név nem véletlen. Benne rejlik a MAG, az AGY, a GYAkorlat GYA gyöke, az erő R hangja, mely együtt GYÁRtó, alkotó képességét, de GYARló voltát is jelzi, de amelyek a dolgok lényegét tartalmazó, tudó és az azt kifejtő képességet is jelentik. De azt is, hogy GYARló GYEngeségében van az EReje. Az AR tűz volt az ősmag(yar)-nyelvben, és ez látszik e nép RAGYogó viseletében, kiérződik zenéjéből, táncaiból, életviteléből. A MAGY fordított szóalakja GYAM, GYÁM, GYÁMolít. A MAGYAR befogadó, segítő, GYÁMolító. Ebbe pusztul bele a nemzet. A MEG az összeadás, sokasodás kulcsszava, különben nem maradt volna MEG a történelem viharai közt több ezer éven át. Az EGY a világ alapja (KISS DÉNES: Az ŐSEGY titka), az ER az erő, a GYER a megújuló sarjadás, GYER - REGY - RÜGY, a MEGYER szófordított alakja a sokasodás titka, alapja a GYER-ME, azaz GYERME-K. Az a felső hatalom – Isten – az aki előidézi, hogy lEGYen, s aki e nyelvet teremtette, nem engedi kiveszni! Ezt jó megjegyezni!! Akkor sem, ha a világ összes mocskos, nemtelen erői összefognak e nyelvet beszélők ellen! E pusztító szándék véghezvitelekor törik meg erejük. E nyelv nem veszhet el, Világnyelv volt több évezreden át, és újra világnyelvé kell válnia az emberi történelem hatezer éves kisiklása, ámokfutása utáni időben! Nem a hanghiányos nyelveké a jövő, hanem oly nyelvé, mely minden hangot használ és birtokol!

SORS – Életkörülményeink (szükségszerű) alakulása. [A Magy. Ért. Kéziszótár szerint: latin] A SORS az élet SORa, folytatólagos vonala, mely némi SZERencsével alakulhat jól. Ez is SZORzati értelmű. Ha valakinek jó SORsa van, jól megy SORa, és így SZERencsés. A ROSSZ is SZORzat, ha fordítjuk SZOR. A minőségileg gyenge népnyelven: SZAR, mely szintén SZORzat, napi visszatérő ismétlődéssel. Az RS páros a forgás értelmét adó egyes szavakban: boRSó, koRSó, oRSó, nyáRS. Vagyis az RS páros a SORSnak fordulatokkal tele SORára mutató. A SORS akár SZERencsés, akár ROSSZ, hatványozható.

LÉLEK – Az emberben az életnek és a személyiségnek a testtől független, anyagtalan létezőként képzelt hordozója. [A Magy. Ért. Kéziszótár szerint: finnugor tőből] A testben nincs külön LÉLEK. A test-LÉLEK egy, az ember egész valója. Az élő szervezetben levő életerő, az elme, szív, érzelmek összessége az, amit LÉLEKnek nevezhetnénk. Az ÉLET szó gyöke ÉL. Főnév. Az ET a műveltető (t/et), de nincs jelen egészében, viszont mégis azt sugallja, hogy kívülről kapok lehetőséget, ÉLET (ige) engem valaki. Nem kell jelen lennie minden mozdulatánál, de el kell indítania. Vagyis az ET igerag itt, és a létrejött szóalak nem főnév. Ádám ott fekszik készen, mint egy: mozgásra, gondolkodásra, tettek véghezvitelére képes alkotás. Mint egy motor a próbapadon. El kell indítani. Hatni kell rá. Meg kell adni az első lökést. Megnyomni a gombot, elfordítani a kulcsot. El kell indítani a LÉLEGzést (LÉLEKzés). Ez megtörténik annak részéről, aki létrehozta. ÉL, LÉLEGzik (LÉLEKzik)! Megindultak az önműködés különböző folyamatai, a belső sejti mozgássorozat. A LÉLEKzet, LÉLEGzet elindításával megindult az életműködés, a test mozgásban tartása végett minden szerv teszi a dolgát. Az értelem, érzelem személyiséget, egyéniséget is meghatározó. A behatásokra való visszahatás LELKIállapot, mely ilyen vagy olyan irányú lehet: vonzás vagy elutasítás, szeretet vagy utálat. Ez is az EGYÉN, a SZEMÉLY, a LÉLEK, az egyéniség egészének dolga, de az eredet a LÉLEGzet (LÉLEKzet) elindítása. Ezt mondja a nyelv, és a nyelv nem téved, mivel nem elvek és dogmák nyomán épült fel, hanem az élő valóság nyomán rögzítette azt, ami igaz. A számítógépben nincs LÉLEK, de mégis gondolkodik, emlékszik, számításokat végez, kiértékel, megold feladatokat.

Kolumbán Sándor
Sándor megírta az Ősmag(yar)-nyelvi Értelmező Kéziszótárat, mely itt kapható:
www.maghun.com

Forrás: magyarnyalv.info

Teteje