Interjú Szőllős Sándorral

Bocskaikert
 

Interjú Szőllős Sándorral

Önt sokan ismerik, de lehet, hogy nem mindenki tudja, mióta polgármester. Beszélne arról, hogyan zajlik a munkássága és egy kicsit Bocskaikertről is?

Szőlős Sándor vagyok, 1989 óta dolgozom a településen. Bocskaikert önkormányzatának munkájában 1994-óta veszek részt, ennek idén 20 éve.
1998-2006 között alpolgármester voltam, 2006 óta pedig polgármesterként szolgálom a Bocskaikertben élő embereket.
1994-ben alapítottuk barátommal, a Bocskaikert Jövőjéért és Felemelkedéséért Alapítványt. Céljai között szerepelt az akkor épülő általános iskola támogatása, a rászoruló emberek segítése és a polgárőrség támogatása. Bocskaikert

A településünk dinamikusan fejlődik és emelkedik az itt élő lakosok száma, kezdetben 1200 fő volt, a létszám jelenleg 3227. Az általános iskolánkba 300 gyerek jár, ebből 50-90 fő a környező településekből.
Az óvodai létszámunk 106 gyerek  és a családi napközinkbe14 jár. A nyugdíjasok száma közel 600 fő. Fiatal a településünk, csak 21 éve önálló, és az itt élők átlag életkora is fiatal. Jól látszik, hogy az aktív korúak vannak többségben.
A vállalkozások száma közel 160. A legnagyobb foglalkoztató az önkormányzat. Kis és közepes vállalkozások vannak a túlnyomó többségében a településünkön, melyeknek a többsége csak telephelyként használja Bocskaikertet. Lényegében van 3-4 vegyesbolt, egy vasbolt, posta, gyógyszertár, szolgáltatóházban több vállalkozás található.( könyvelők, orvosi rendelő, turkáló, virágbolt) Debrecen közelsége segíti településünk fejlődését.

Milyen az élet ott? Az ott jelenlévő emberek mennyire élnek ott ténylegesen, tudnak összefogni, mennyire élnek közös életet?

A lakosság nagy része már kicserélődött. A jó levegő és Debrecen közelsége miatt szívesen költöznek ide, de a lakosság többsége Debrecenbe jár be dolgozni. A fiatalok Debrecenbe járnak be elvégezni tanulmányaikat, közép és felsőoktatási intézményekbe. Kicsit olyan Bocskaikert, mint egy kisváros, ahol a lakosok többnyire ismerik egymást.

Szerintem sokat hallották, hogy Bocskaikert az utóbbi időben sokat fejlődött, hogy olyan, mint egy kis ékszerdoboz. Milyen fejlesztések voltak az elmúlt pár évben?

BocskaikertA település önállóságától napjainkig a fejlesztések nagysága meghaladta a 2 milliárd forintot.
Hangsúlyos a szennyvíz-csatorna hálózat belterületen a fejlesztés mértéke eléri a 90%-ot. Közmű, víz, szennyvíz, gáz, telefon, internet benn van a településen.
A lakosság létszámának arányos növekedésével az önkormányzat mindig bővítette az intézményét, hozzáigazította a létszámot.

1997-ben építettünk iskolát és templomot. Az iskolát és az óvodát is bővíteni kellett, büszke vagyok arra, hogy 2010-ben 435 millió ft-ot sikerült erre a célra elnyernünk és felhasználnuk.
Szervízutat aszfaltoztattunk és kerékpárutat építettünk. A közvilágítási hálózatunkat Led tecnológiával műköpdő lámpatestekre cseréltettük, sőt nemrég mintegy 100 db új lámpával sikerült növelnünk, így jelentősen nőtt a közterületeink megvilágítottsága. Könnyebben lehet közlekedni és azon túl sikerült kiépíteni a 4-es számú főút megvilágítását a település teljes hosszában. Bocskaikert

A 2. rész hamarosan következik...

Teteje