Két hajdú-bihari csapat az ország legügyesebb pénzügyesei között

Budapest, 2013. június 5. – Korosztályonként az ország nyolc legjobb csapata mérte össze tudását június 3-4-én, a K&H Vigyázz, Kész, Pénz! pénzügyi vetélkedő budapesti döntőjén, hogy kiderüljön, kik 2013 legügyesebb diák pénzügyesei. A versenyt az 1-2. osztályosok kategóriájában a hajdúböszörményi Bethlen Gábor Általános Iskolából érkező Pénznyerők csapata, az 5-6. osztályosok kategóriájában pedig a hajdúszoboszlói Bárdos Lajos Általános Iskolából érkező Arany csapat nyerte.

„A K&H Csoport számára nagyon fontos a fiatalok pénzügyi oktatása. Azt szeretnénk elérni, hogy a verseny játékos feladatai által olyan gyakorlati pénzügyi tudást szerezzenek a diákok, melynek köszönhetően pénzügyileg tudatosan gondolkodó és cselekvő felnőttekké válnak. Ehhez a tanulási folyamathoz szeretnénk hozzájárulni immár harmadik éve a K&H Vigyázz, Kész, Pénz! pénzügyi vetélkedővel és nagy örömünkre szolgál, hogy idén már 700 csapat, közel 3000 diák jelentkezett” – mondta megnyitó beszédében Horváth Magyary Nóra, a K&H Csoport kommunikációs ügyvezető igazgatója.

A kétnapos versenyen érdekes, izgalmas és elgondolkodtató pénzügyi feladatokat oldottak meg a csapatok a  vetélkedő budapesti döntőjén. Az alsó tagozatosok egyik kedvence volt az óriás társasjáték, ahol élő bábukként lépegettek a kérdéseket megválaszolva. Emellett nagy sikere volt a bevásárlós feladatnak is, ahol egy recept összetevőit kellett a gyerekeknek beszerezniük a „piacról”.

A felső tagozatosokra már összetettebb feladatok vártak, például ki kellett választaniuk egy adott család havi költségvetését. Át kellett gondolniuk azt is, mi minden szükséges egy diáknak az iskolakezdéshez, és azt hogyan tudják minél olcsóbban beszerezni. A gyerekek örömmel vették, hogy a középdöntőben oly népszerű activity játék a döntőben is szerepelt.

Az 1-2. osztályosok versenyét a hajdúböszörményi Bethlen Gábor Általános Iskolából érkező Pénznyerők csapata nyerte. A 3-4. osztályosok közül a budapesti Takarék okoskodók csapata került ki győztesen. Az 5-6. osztályosok közül a hajdúszoboszlói Bárdos Lajos Általános Iskolából érkező Arany csapat állhatott a dobogó legfelső fokára. A 7-8. osztályosok kategóriájában ismét egy budapesti csapat nyert, a Szűcs Sándor Általános Iskolából érkező Szűcsösök csapata.

„Nagyon sokat tanultunk mindannyian a mai verseny feladataiból. Azt látom, hogy sokkal többet tudnak a kisdiákok, mint amennyit el tudnak mondani. Nagy tanulság, hogy nemcsak az ismereteket kell elsajátítani, de meg kell tanítani őket arra, hogy a bennük lévő tudásanyagot összefüggően el tudják mondani. Ezért is nagyszerű ez a verseny, hiszen itt lehetőségük volt ezt gyakorolni” – mondta  az 1-2. osztályosok versenyét értékelve Pálfi Györgyné Nikoletti Klára, az Oktatáskutató és Fejlesztő Intézet pedagógia fejlesztő munkatársa.

A döntő zsűrijének tagjai Dr. Grimm Krisztina, a Gazdasági Versenyhivatal Fogyasztóvédelmi Irodájának vezetője, Pálfi Györgyné Nikoletti Klára, az Oktatáskutató és Fejlesztő Intézet pedagógia fejlesztő munkatársa, Szalay György, a Magyar Nemzeti Bank Pénzügyi Kultúra Központjának vezetője, Csonka András színművész, Vidus Gabriella, az RTL Klub kereskedelmi igazgatója, Kohári Edit, a Frame Film Kft. ügyvezető igazgatója és Horváth Magyary Nóra, a K&H Csoport kommunikációs ügyvezető igazgatója voltak.

A győztes csapatok értékes nyereményeket kaptak, többek között karórát, rollert, mp3 lejátszót, Nintendo DS-t, emellett díjazták az első három helyezett iskoláját és felkészítő pedagógusát is.

Forrás: LWp - kh.hu