Nyerni öröm? 3. rész

 

Nyerni öröm? 3. rész

Tízezer dollár egy hamburgerért

"A pénz egy bizonyos fokon boldoggá tesz, de a túl sok pénz biztosan nem jelent boldogságot" - mondja Stephen Danish. Szerinte csak akkor lehet valaki elégedett a pénzzel, ha tervei, életcélja is vannak mellette. Ugyanis célok kellenek ahhoz, hogy valaki tudjon mit kezdeni a rázúdult pénzzel, és azok járnak jól, akik már az előtt tudják, hogy mit akarnak, mielőtt egyáltalán megveszik a lottószelvényt. Jay Vargas ilyen ember. A Tampa Tribune szerint 2008-ban, 19 évesen nyert 35 millió dollárt (7,8 milliárd forintot) a lottón. Először partikba ölte a millióit, de nem erre vágyott. Mindig is két dolog érdekelte: a nők és a profi pankráció. Ezért alapított egy tévétársaságot, amely egy olyan show-t készített, amelyben csinos nők birkóznak egymással. "A legjobb esetben nagy durranás lesz, a legrosszabb esetben lesz egy kis adóleírásom" - mondta a show-ról Vargas. A műsor 13 részt élt meg, tervezik a folytatást, de az egyelőre nem indult el.

John és Linda Kuteynak határozott elképzelése volt arról, hogy támogatni akarják a szülővárosukat, Green Islandet. Így építettek egy vízi parkot a kisvárosban, a helyi polgármester legnagyobb örömére. "Az adófizetőknek semmibe sem került" - lelkendezett a Timesunion.com szerint.

Ennél sokkal egyszerűbb célokat is kitűztek maguk elé egyes lottónyertesek, a daltoni Eddie Nabors például csak lakást akart venni a legközelebbi családtagjainak, maga pedig semmi másra nem vágyott, csak hogy horgászni mehessen. Más az üzleti diploma megszerzésébe kezdett bele, megint más hosszú távú befektetésekbe vágott, vagy épp jótékonykodni kezdett. A Kanadában élő Bob Erb egy tízezer dolláros csekkel fizetett egy hamburgerért, majd azt mondta az étterem tulajdonosának, hogy tartsa meg a visszajárót. Az ajándéknak az volt az előzménye, hogy Erb korábban járt már az étteremben, ahol hosszan elbeszélgetett a tulajdonossal annak beteg lányáról, és így akarta kisegíteni. A férfi annyira meghatódott, hogy Erb még a hamburgerét sem tudta megenni a hálálkodása miatt.

Végső soron azonban úgy is dönthet valaki, hogy egyáltalán semmi célja nincsen a nyert pénzzel. A brit David Ashcroft például semmit sem változtatott az életén, miután nyert 12 millió fontot (közel négymilliárd forint). 16 év elteltével szinte semmit nem költött a nyereményből, még mindig bútorrestaurátorként dolgozik, és a szüleivel él. A családi ház csak annyiban változott ez idő alatt, hogy lecserélték az üvegeket. Ashcroft annyi luxust engedett meg magának, hogy személyre szóló rendszámtáblát készíttetett az apja furgonjához, és vett egy Ferrarit, de azt sem magának, hanem az egyik rokonának. A szomszédjai szerint tökéletesen boldog, vagy ahogy ő maga mondja: én egy átlagos, csendes, introvertált fickó vagyok, a nyeremény talán megváltoztat, de remélem, nem.

Forrás: origo

Teteje