Japán kincsek kerültek a Méliusz Könyvtárba

 

Japán kincsek kerültek a Méliusz Könyvtárba

Értékes könyvadományban részesítette Debrecen város lakóit a Főnix Rendezvényszervező Kft. szervezésében a Virágkarnevál alkalmából városunkba látogató japán küldöttség. Az adomány a Méliusz Juhász Péter Könyvtárban került elhelyezésre 2013. augusztus 19-én hétfőn.

Adományozó: Hiroshi Koizumi, a Toyama Megyei Művészeti és Kulturális Szövetség elnöke, a 44. Debreceni Virágkarnevál díszvendége.

A Japán természeti kincseit bemutató lexikonsorozatot ünnepélyes keretek között, Somogyi Béla alpolgármester jelenlétében adta át az intézmény igazgatójának Dr. Kovács Béla Lórántnak Hiroshi Koizumi, a Toyama Megyei Művészeti és Kulturális Szövetség elnöke.

"A Mr. Hiroshi Koizumi által adományozni kívánt gyűjtemény "Japán Természeti Kincseit" dolgozza fel. Átfogó, illusztrációkban gazdag ajánló és tanulmány a japán nemzeti kincsekről és fontos kulturális javaikról. A 12 részből álló könyvfüzér egy 1997-től 2000-ig megjelent cikksorozat gyűjteményes kiadása. A publikációk végigvezetik az olvasót Japán legfontosabb értékein, többek között festészeti, szobrászati, régészeti és építészeti remekművek bemutatásával. A gyűjtemény megjelenése után sohasem lett újranyomtatva, így mára igazi ritkaságnak, valódi kincsnek számít, csak keveseknek adatik meg, hogy megszemlélhesse azt. Tanulmányozása fantasztikus élmény lehet mindenkinek, aki kicsit is fogékony a gazdag japán kultúra iránt.

Az adományozási ceremónia napján augusztus 19-én, 18 órától a Kölcsey Központ, Bényi Árpád termében japán ikebana mesterek mutatták be művészetük különleges technikáját.

A foglalkozás különlegessége volt, hogy az érdeklődők jelen lehettek a különleges kompozíciók születésénél.

„Az ikebana több mint 600 éves múltra visszatekintő művészet, mely a virágkötészetnek egy szigorú szabályok szerint működő ága. Egy mestermű komoly jelentésekkel bír, minden egyes növénynek megvan a szimbolikus jelentése, mely nem csak a fajból, fajtából, de a nyílási állapotból, a növények elhelyezéséből és egymáshoz viszonyulásukból is fakad. Japánban külön ikebana iskolák működnek, ahol hosszú évek alatt sajátítják el a vallási hagyományokra épülő mesterséget.”

Forrás: fonixinfo

 

Cimkék: 
Teteje