Könyvismertető: A Másik Ember

 

Könyvismertető: A Másik Ember

Élni nem túl könnyű. Erre elég hamar rájövünk, amikor nap nap után ránk zúdul a Világ. A közfelfogás úgy tartja, hogy az ember „alapvetően jó”. Szeretetre méltó és képes szeretni. Csakhogy gyarlóságai, „önzése rosszá” teszik. Ebben a könyvben bátorkodunk azt állítani, hogy a szeretet érvényesítéséhez még a mindennapi gyakorlatunkban sem kell feltétlenül lemondanunk a természettől adott „önzésünkről”. De vajon nem képtelenség-e ez az állítás? Nos, éppen arra teszünk kísérletet, hogy egy spirituális képet vázoljunk föl a megelégedett, bensőséges, felszabadult, érvényes emberi életről.

A könyv multifunkcionális és interaktív. Többféleképpen is használható: interjúkötetként, esszégyűjteményként, de akár feladat- vagy példatárként is. Két lényeges jelenségről, témáról beszélgetünk, vitatkozunk, elmélkedünk és kínálunk gyakorlatokat: a „jó, értelmes, igényes” Érvényes Életről és a Másik Emberről, aki ennek az érvényes életnek az élményéhez juttat bennünket…

Gondolatmenetünk útvonala ugyanonnan indul, ahonnan az életünk is… Világra jövünk, belépünk a Világba. Aztán ezt a Világot élmények formájában fokozatosan befogadjuk a saját világunkba. Szép lassan rájövünk, hogy bele is kell nőnünk, sőt: betársulnunk a Világidőbe. Boldogulnunk kell benne, kockázatokat vállalni. Ehhez pedig ki kell törnünk önnön szűkösségünkből. Rátalálnunk a többiekre, a Másikra. Aztán egyszer csak világossá válik, hogy a Másikban is önmagunkra lelünk. És ezáltal elkezdjük fölérezni a Világ egészét…Minderről lesz szó: az Énről és a Szerepről, a Világ Valóságáról és Egy-ségéről, a Való Világosságáról, a Kapcsolatról, Bizalomról és Önbizalomról, a Méltóságról, Irgalomról és Kegyelemről – s ami mindezekben Egy: a Szeretetről…

Alexandra könyvesház - Debrecen Portál

Cimkék: 
Teteje