Döntött a közönség

 

Döntött a közönség

A virágkarnevál ezredforduló utáni történetében most először nem a zsűri, hanem a közönség döntött, mind a nyertes virágkocsi, mind a nyertes produkció tekintetében. A díjátadásra a Herendi Porcelánmanufaktúra Zrt. két egyedi gyártású serleget készített, amelynek a meghatározott értéke 300.000 forint.

A KÖZÖNSÉGDÍJAKAT KÓSA LAJOS POLGÁRMESTER ÉS KÖDMÖN ATTILA A HERENDI PORCELÁNMANUFAKTÚRA ZRT. TERMELÉSI IGAZGATÓJA AUGUSZTUS 20-ÁN ESTE 8-KOR ADJA ÁT A NAGYKÖZÖNSÉG ELŐTT A NYERTESEKNEK DEBRECENBEN A RÓZSA UTCAI LELÁTÓNÁL, A RÉGI VÁROSHÁZA ELŐTT.

A 44. DEBRECENI VIRÁGKARNEVÁLON NYÚJTOTT KIMAGASLÓ MŰVÉSZETI TELJESÍTMÉNYÉRT - DÍJAT A KÖZÖNSÉGSZAVAZATOK ALAPJÁN  A VALCER TÁNCSTÚDIÓ KAPTA.

 A Valcer Táncstúdió 1992 óta állandó résztvevője a karneválnak. Az együttes célja a Standard és Latin amerikai táncok népszerűsítése a tánciskolai táncok minél szélesebb körben való megismertetése. A Valcer Táncstúdió számos egyéni és csoportos magyar bajnoki címmel büszkélkedhet. A válogatott keretbe tartozó Valcerosok többször képviselték már hazánkat Európa és világbajnokságokon is. Művészeti iskolájuk a Magyar Táncművészeti Főiskola Partner Intézményeként bizonyítványt ad
az ott végzetteknek. Debrecen város Csokonai díjával kitüntetett Valcer Táncstúdió produkciójában az egyéni versenytánc bemutatók és a csoportos formációk váltakozása, a táncok sokszínűsége, a
látványos kosztümök, a zenei slágerek felejthetetlen karneváli élményt biztosítanak.

AZ EGYESÜLET MŰVÉSZETI VEZETŐJE BÍRÓ CSABA.

Koreográfusok: Havas Márta, Terdik-Tasi Tímea, Dremák Éva, Szalontay Zoltán, Mazsorett csoport tanárai: Fekete-Erdei Melinda, Erdei Fruzsina.

 A 44. DEBRECENI VIRÁGKARNEVÁL KÖZÖNSÉG ÁLTAL LEGSZEBBNEK ÍTÉLT VIRÁGKOCSIJA, PEDIG AZ ALFÖLDI LEGENDÁRIUM KLASZTER KOMPOZÍCIÓJA LETT, SZENT ANNA-TÓ LEGENDÁJA CÍMMEL.

 A sokak számára ismert Székelyföldi legendárium mintájára az Alföldi Legendárium Klaszter arra vállalkozik, hogy összegyűjti az Alföldön fellelhető ősi mondákat, legendákat. A Klaszter a
„Legendás Helyszínek"-hez „Legendás Szolgáltatás"-okat is kapcsol, szem előtt tartva a kulturális örökség közvetítését. Szolgáltatáscsomagjainak középpontjában is a mondák, legendák állnak, a kapcsolódó termékek pedig az ősi receptúrák értékeit mentik át. A Szent Anna-tó legendáját bemutató kompozíció jól szimbolizálja azt a szövetséget, melyet a székelyföldi Visus Kulturális Egyesület és a sárándi Alföldi Legendárium Klaszter kötött. A kompozíció a Szent Anna-tó keletkezési mondájának hattyúit mutatja, akiket még szűzlányként fogott hintója elé az irigy Gáspár gróf, aki azt állította, hogy szebb fogatot tud előállítani, mint öccse. A gróf ostorával rávágott a fogat élén levő legszebb lányra, akit Annának hívtak. Isten meghallgatta a fájdalomtól térdre rogyott Anna könyörgését, megmozdult a föld, megnyíltak az ég csatornái, s a versengő testvérek várai a
várhegyekkel együtt a mélységbe zuhantak. Másnapra helyükön egy tengerszem keletkezett. A tó vizén úszó tizenkét hattyú visszaváltozott leánnyá, Anna viszont kápolnát épített a tó partján, s ebben a kápolnában töltötte életének hátralevő részét csendes imádkozással.
TERVEZŐ ÉS SZOBRÁSZ: PIKÓ SÁNDOR, VIRÁGDESIGN: SZABÓ ERZSI, STATIKUS: KISS PÉTER

Forrás: fonixinfo

Teteje