Biznisz

 

Mindenkinek biztosítanák a digitális identitást

Akár a GDP 2%-át – közel 1000 milliárd forintot - is megtakaríthatna Magyarország a digitalizációval?

 

Munkaerőpiaci trendek 2021

A Hays Hungary, az ország egyik vezető munkaerő-közvetítő vállalata kiadta 2021-es Salary Guide riportját. A Hays országos szintű felmérése bemutatja az aktuális hazai munkaerőpiaci trendeket és bérszinteket, tizennégy különböző szektor vonatkozásában.

 

Nyitva az IT szakma

Több tízezer informatikus hiányzik a magyar munkaerőpiacról, a robotizáció terjedésével pedig a szoftverfejlesztők iránti kereslet további növekedése várható. 

 

A tisztességtelen cégek kikoptak a piacról?

A munkaerő-kölcsönzés ma már transzparens és szigorúan szabályozott tevékenység, ahol nem éri meg trükközni, a korábbi negatív tapasztalatokból fakadó előítéletek már nem állják meg a helyü-ket – hívja fel a figyelmet a Prohuman, az ország legjelentősebb, munkaerő-kölcsönzéssel foglalko-zó vállalata. A vállalatoknak mégis egyre inkább megéri HR szolgáltatóval dolgozniuk.

 

Önismeret az üzleti életben

A munkaerő-piaci átalakulás miatt a munkáltatók nagy hangsúlyt fektetnek a vállalati ösztönzők, a munkáltatói márka építésébe, míg a munkavállalók igyekeznek megtalálni az igazi álomállást. Szakértőnk szerint azonban igazi előnyt az kovácsolhat a jelenlegi helyzetből, aki megfelelő önismerettel rendelkezik.

return_to_work_visszateres_munkaba
 

Return to Work

A Morgan Stanley idén már 3. alkalommal szervezi meg „Return to Work” „újrakezdő” programját, amelynek célja, hogy olyan álláskeresőknek segítsen, akik legalább 2 év kihagyás után szeretnének visszatérni a munkaerőpiacra.

 

Tényleg ilyen nehéz eset az Y generáció?

Átlagosan kétévente váltanak munkahelyet, nem kifejezetten lojálisak, viszont elképesztő a tudásvágyuk: ez az Y generáció, akik nem sok pozitív megítélést kaptak az elmúlt évek során. A generáció tagjairól az az alapvető feltételezés, hogy nem elég kitartók, és nem kifejezetten megbízhatóak. De vajon tényleg ennyire nehéz eset az Y generáció?

 

 

PSD2: még kényelmesebb online bankolás

Hatalmas versenyre készülhetnek a klasszikus pénzintézetek a fintech cégeket és startupokat is helyzetbe hozó új EU-s rendelet miatt. Az első, új típusú szolgáltatást végző hazai fintech cég már meg is kapta a működési engedélyt az MNB-től. A vállalat technikai működéséhez szükséges PSD2 tanúsítványt a Netlock adta ki, elsőként Magyarországon.

 

Hatékonyabb lehetek, ha a kutyám is velem dolgozik?

Mi kell ahhoz, hogy egy munkahely kutyabarát lehessen? Ebben segít a Kutyabarát.hu, az ország első kutyabarát szolgáltatásait népszerűsítő közösségi platform.

 

Nők a Tudományért

Az informatika lehet az új női sikerszakma Magyarországon? A Nők a Tudományért Egyesület és a Morgan Stanley közös programjában
középiskolás lányok tanulhattak programozást: lezárult a Smartiz program első éve.

 

20 éves az e-aláírás Magyarországon

Magyarországon 1999. február 25-e óta van lehetőség e-aláírásra jogosító tanúsítványok beszerzésére magyar szolgáltatótól, az első, tanúsítvány kiadásra jogot szerző szervezet a NETLOCK volt.

 

Kitüntették a Morgan Stanley budapesti irodáját Varsóban

A Morgan Stanley budapesti irodáját választották Magyarország legjobb üzleti szolgáltató központjának

 

Lízingtréning párpercben

Tavaly év végén elfogadott őszi adócsomag 2019. január 1-től még kedvezőbbé teszi a vállalatok számára a cégautóbérlést.Mostantól nem kell útnyilvántartást vezetni ahhoz, hogy a bérletidíj áfájának 50 százalékalevonható legyen.A vállalatok számára tehát egyre több előnnyel jár, ha lízingkonstrukcióban használják a gépjárműveket. Többféle típusúlízing létezik azonban, ezért a vállalkozásoknak célszerű előre tájékozódniuk, melyik éri meg számukra a legjobban. ALeasePlanszakértőimost összefoglalják a legfontosabb tudnivalókat és különbségeket.

 

Tudja mi az a szufficit?

És hogy mi a különbség a betegszabadság és a táppénz között? Na és a diákhitel fedezetéről van elképzelése? A K&H Vigyázz, kész, pénz! pénzügyi vetélkedőn részt vevő gyerekek nagy része bizony tudja a választ ezekre a kérdésekre, hiszen játékos formában a vigyázz#Kápé vlogból megtanulhatták. Idén összesen 8264 iskolás bizonyítja tudását a versenyen, hamarosan az is kiderül, kik jutnak tovább a vetélkedő második fordulójába. Tesztelje a tudását, vajon Ön továbbjutna az első fordulóban?

 

Hogyan lehet megtalálni a legjobb munkaerőt?

A munkaerőhiány továbra is gondot okoz a cégeknek. Álláshirdetések tömegére lehet számítani, úgy mint a tavalyi évben. Mi a valódi titok, hogy a legkönnyebben megtaláljuk a legjobb embereinket?
Kérjük szakértők segítségét!

 

Meghatározó magyar fejlesztés az e-aláírások piacán

Minősített e-aláírás chipkártya és segédeszköz nélkül – akár okostelefonon is aláírhatunk teljes bizonyító erejű magánokiratnak megfelelő joghatással.

 

Ezt tanultam 100 napnyi elutasításból

A félelem az elutasítástól sokunk életét valósággal megmérgezi: emiatt nem vágunk bele dolgokba, vagy nem merünk váltani, inkább biztonsági játékot játszunk, pedig ezzel sok lehetőségtől vágjuk el magunkat.  Jia Jiang tanulságos történetét hasznos lehet végigolvasni mindenkinek, akinek problémái akadnak az elutasítások elviselésével.

 

Szükséges-e az önismeret a munkaerő-piacon?

A munkáltatók egyre nagyobb hangsúlyt fektetnek a vállalati ösztönzők és a munkáltatói márka építésébe a munkaerő-piaci átalakulás miatt, a munkavállalók pedig igyekeznek, hogy megtalálják a számukra legmegfelelőbb állást. A szakértők úgy vélik, igazi előnye annak lehet a jelenlegi helyzetéből, akinek megfelelő az önismerete.

 

vezetőképzés
 

Kit válasszunk egy új feladat elvégzésére?

A vezető nem ritkán kerül szembe a kérdéssel: új feladatot kell elvégezni – de kire bízza? A legjobb megoldás, ha arra, aki azt feltehetően a legjobban tudja elvégezni.

 

Ingyenes vagy gyors kiszállítás?

Melyik a legjobb opció: az ingyenes, vagy a gyors kiszállítás? Melyik előnyösebb cégünk és ügyfeleink számára?

 

 

European Cleaning and Hygiene Awards díjkiosztó

Az Essity a Tork EasyCube®-ért elnyerte az „Év technológiai innovációja” és a „Legjobb gyakorlat – Fenntarthatóság” díjat a 2018-as „European Cleaning & Hygiene Awards” díjkiosztóján. 

 

220 felett: Akár már ennyit is kereshetnek a főállású takarítók

Egyre nagyobb a hiány a takarítókból, miközben a területen egy év alatt közel 20 százalékos volt a díjemelés, így a nettó 250-270 ezres kereset sem ritka – derült ki a Rendi friss elemzéséből. A takarító startup idén több mint duplájára növeli árbevételét, bár az akár négyszer akkora is lehetne, ha lenne elérhető képzett munkaerő. A tevékenységet nem főállásként űzők legnagyobb részét egyébként a gyermekükkel otthon lévő anyukák teszik ki.

céges ajándék
 

Nem szeretik a munkavállalók a repi ajándékokat az év végén

Tízezer forint alatt költenek a cégek a dolgozók karácsonyi ajándékaira, már ha egyáltalán van ilyen a munkahelyen. A leggyakoribb ünnepi szokások az évzáró vacsora és parti, a logózott használati tárgyak, a fogyasztási cikkekből összeállított ajándékkosarak és az ajándékkártyák. A meglepetések beszerzése többnyire az utolsó pillanatban esedékes, a cégek 40 százaléka decemberre hagyja ezt a lépést.

 

Ilyen lesz a jövő a pénzügyi szektorban?

Fintechről, fenntarthatóságról és „zöld” befektetési lehetőségekről szólhat a jövő globális pénzvilágban. Hajdú-Németh László, a Morgan Stanley budapesti irodájának operatív igazgatója szerint a fintech szektor az egyik legdinamikusabban fejlődő területté vált, miközben lényegesen nagyobb hangsúlyt kap a fenntarthatóság és olyan új területek is, mint például a zöldkötvények.

 

IBM Cloud az innováció serkentésére

A THINK South East Europe konferenciáján az IBM (NYSE IBM) bemutatta felhőalapú megoldásait, melyeket a Délkelet-európai startupok is széles körben alkalmaznak. A régióban számos vállalkozás fordul az IBM Cloud nyújtotta technológiák – AI, blockchain, Internet of Things (IoT) – felé annak érdekében, hogy globális szinten is látható

 

Ezt a 3 kérdést érdemes feltenni új flottaautó megrendelése előtt

A költséghatékonyság érdekében a cégek hajlamosak kitolni az autóflottájuk csereciklusát, a döntés előtt azonban célszerű átgondolni az egyéb lehetőségeket is. Elsőre ellentmondásosnak hangzik, de a járművek gyakoribb cseréjével jól járnak a vállalatok, főként, ha komolyan veszik a fenntarthatóságot, és elkötelezettek a költségek, a munkavállalói elégedettség, valamint a környezeti hatás közötti megfelelő egyensúly megtartása iránt. Az egyes autók bérleti ciklusának lejártával érdemes felülvizsgálni az egyes modellek futamidejét. Ahhoz, hogy megtudjuk, saját vállalatunk esetében milyen előnyökkel járhat a csereciklus megfelelő meghatározása, a flottakezeléssel foglalkozó LeasePlan szerint az alábbi kérdéseket tanácsos feltennünk magunknak.

 

Honnan vegyünk munkaerőt?

A magyar munkáltatók a munkavállalóik létszámát átlagosan 23%-kal emelnék, ha lenne munkaerő. Felmerül a kérdés, ha nincs munkaerő, mondjunk le a növekedésről, emeljük az egekbe a béreket és vigyük csődbe a céget? Honnan vehetünk munkaerőt?

 

 

Inkább zsebpénzt, mint bankszámlát kapnak a magyar gyerekek

A magyar szülők alkalomszerűen beszélnek csak 18 éven aluli gyermekükkel pénzügyekről, először leggyakrabban 3 éves korban kerül elő a téma – derült ki a REGIO JÁTÉK megbízásából az NRC által készített reprezentatív kutatásból. Míg saját bankszámlát a gyermekek 22 százaléka, addig zsebpénzt 65 százaléka kap, melynek mértéke leginkább a lakóhelytől és az életkortól függ. Az összegyűjtött forintokat legtöbbször élelmiszerre, szórakozásra és ruhákra költik a gyermekek.

multi-generációs munkahelyek
 

Világszerte hódítanak a multigenerációs munkahelyek

Szeretjük, ha több generációval dolgozhatunk együtt, ráadásul az életkor szerint színes csapatok a dolgozók szerint is hatékonyabbak. 

 

Dübörög a debreceni ingatlanpiac

A keleti országrész ingatlanpiacának fő húzóvárosa egyértelműen Debrecen. A városban tapasztalt négyzetméterárak vetekszenek a főváros külsőbb kerületeinek értékével.

Oldalak

Teteje