Tech

 

EIT Digital Master School tanévnyitó

Magyar diákok az unió egyik legbefolyásosabb digitális innovációs egyetemi képzésén

 

Pályaorientációs program lányoknak az Agórában

Kimondottan lányoknak szóló, projektalapú programot indít az Agóra Tudományos Élményközpont. A WATCH célja, hogy a valós életből vett mérnöki feladatok megoldásán keresztül, élményszerűen tegye vonzóvá a lányok számára a STEM területeket

 

Atomki hírek

Magyarország csatlakozik az európai üvegházgáz-megfigyelésekhez

 

Új generációs mobilhálózat

Az 5G kulcsszerepet játszhat a gazdaság klímabarát újraindításában - Tizedannyi energiát fogyaszt megabitenként az új generációs mobilhálózat

 

Nyitva az IT szakma

Több tízezer informatikus hiányzik a magyar munkaerőpiacról, a robotizáció terjedésével pedig a szoftverfejlesztők iránti kereslet további növekedése várható. 

 

Dohos pincékből a felhőbe kerülhetnének a kórházi iratok

A digitalizáció segíthet a gyógyításban is, hatékonyabbá, gyorsabbá és olcsóbbá téve a kórházak működését - több 10 milliónyi irat kerülhetne át papírról a digitális térbe.

 

Környezettudatos vagy? Válassz ökolaptopot!

Ma már egyre több helyen vásárolhatsz csomagolásmentesen, használhatsz környezetbarát tisztító-, és tisztálkodószereket, fogmosáskor figyelhetsz a takarékos vízfelhasználásra, valamint sok esetben helyettesítheted a műanyag eszközöket lebomló változattal. Így egy kis odafigyeléssel te is sokat tehetsz a fenntarthatóságért. Mi több, már számítógépet is választhatsz környezettudatosan!

 

Magyar kísérleti eredmény adta a végső indítékot a nagy hadronütköztető legújabb kísérletéhez

2016-ban világhírként robbant be a sajtóba, hogy a debreceni MTA Atomki kutatói Krasznahorkay Attila vezetésével új kísérleti eredményeket publikáltak, amelyek egy eddig ismeretlen semleges részecske bevezetésével voltak értelmezhetők

 

Robotzsaruk védhetnek meg a hackerektől?

Mesterséges intelligencia segíthet, hogy a globális IT munkaerőhiány okozta biztonsági réseket betömjék a vállalatok

 

Nők a Tudományért

Az informatika lehet az új női sikerszakma Magyarországon? A Nők a Tudományért Egyesület és a Morgan Stanley közös programjában
középiskolás lányok tanulhattak programozást: lezárult a Smartiz program első éve.

 

20 éves az e-aláírás Magyarországon

Magyarországon 1999. február 25-e óta van lehetőség e-aláírásra jogosító tanúsítványok beszerzésére magyar szolgáltatótól, az első, tanúsítvány kiadásra jogot szerző szervezet a NETLOCK volt.

 

Kitüntették a Morgan Stanley budapesti irodáját Varsóban

A Morgan Stanley budapesti irodáját választották Magyarország legjobb üzleti szolgáltató központjának

 

A vetőmagtól a polcig

A felhőből jön majd a kenyér, és az MI mondja meg, mennyit kell vetni? Mindenki a saját nézőpontja szerint eldöntheti, hogy ez pozitív vagy negatív dolog. Talán inkább az ok az, ami elgondolkodtató, amiért erre már szükség van....

 

Meghatározó magyar fejlesztés az e-aláírások piacán

Minősített e-aláírás chipkártya és segédeszköz nélkül – akár okostelefonon is aláírhatunk teljes bizonyító erejű magánokiratnak megfelelő joghatással.

Mesterséges intelligencia, Magyarország, IBM
 

A magyarok megbíznak a mesterséges intelligenciában

Alig várjuk, hogy önvezető autót vásárolhassunk – elkészült az IBM első közép-kelet-európai közvélemény-kutatása a mesterséges intelligenciáról

Mesterséges intelligencia, felhőmegoldások, IOT
 

Így segíthet a mesterséges intelligencia a civil szervezeteknek

Mesterséges intelligencia, big data, felhőmegoldások – a fejlett technológia számos területen teheti hatékonyabbá egy karitatív szervezet munkáját. Az Önkéntes Központ Alapítvány (ÖKA) és a Morgan Stanley budapesti technológiai központjának szakemberei által indított program célja éppen az, hogy segítsen a civil, önkéntes szervezeteknek továbblépni a digitális evolúcióban.

mesterséges intelligencia
 

A fiatalok tudják, mi az az AI, és nem félnek használni

Az Y és a Z generáció az okostelefonok kamerájában tartja a leghasznosabbnak a mesterséges intelligenciát, de nem feltétlenül szeretné, ha az magától generálna tartalmat a közösségi médiába. A Honor hat európai országban elvégzett kutatásából az is kiderül, hogy az önvezető autók iránt a megkérdezettek közül a magyar fiatalok lelkesednek a leginkább.

 

European Cleaning and Hygiene Awards díjkiosztó

Az Essity a Tork EasyCube®-ért elnyerte az „Év technológiai innovációja” és a „Legjobb gyakorlat – Fenntarthatóság” díjat a 2018-as „European Cleaning & Hygiene Awards” díjkiosztóján. 

 

IBM Cloud az innováció serkentésére

A THINK South East Europe konferenciáján az IBM (NYSE IBM) bemutatta felhőalapú megoldásait, melyeket a Délkelet-európai startupok is széles körben alkalmaznak. A régióban számos vállalkozás fordul az IBM Cloud nyújtotta technológiák – AI, blockchain, Internet of Things (IoT) – felé annak érdekében, hogy globális szinten is látható

 

Nem mondhat nemet egy gép

Honnan érkeznek a robotok? Örülünk nekik? Mérő László matematikus, publicista, mesterséges intelligencia-kutató, a Zukunft Personal Hungary előadója a robotizációra keresi a választ, milyenek a kilátások, a kreativitás és a szerencse ezen a területen. 

Agóra debreceni programok
 

Az Agóra új programjai

Planetáriumi filmvetítéssel egybekötött távcsöves csillagnézés, novemberi programok és rendkívüli nyitvatartás az őszi szünetben

 

A fizikusok célba veszik a sötét fotont

Olasz fizikusok egy új kísérletbe kezdenek, melynek célja olyan feltételezett részecskék felkutatása, mint a sötét foton és egy lehetséges ötödik kölcsönhatás hordozói.

 

Új cég szállt be a repülő taxik fejlesztésébe, rögtön itt egy ígéretes példány

Az amerikai hadsereg számára helikoptereket készítő Bell Company egy sor érdekességet elárult saját repülő taxijáról.

szerver virtualizáció
 

Virtuálisan a szerver is zöldebb, sőt olcsóbb is...

A vállalati szerverek virtualizálásával nemcsak jelentős összegeket spórolhatnának meg a hazai kkv-k, de nagyot léphetnének előre az energiatudatosság és a zöldebb működés terén is. A szakemberek szerint az üzleti döntéshozókat ma még elsősorban nem a környezettudatosság, hanem az üzleti- és költséghatékonysági tényezők sarkallják a virtualizációra.
 

atomki hírek
 

Atomki hírek

Megfigyelték a Higgs-bozon és a b-kvark közvetlen kölcsönhatását

 

App tippek autóval nyaralóknak

Nyáron a legtöbben alig várjuk, hogy elérkezzen a vakáció ideje, és elutazzunk az újonnan kiszemelt célországba a családdal, vagy átugorjunk Horvátországba a barátokkal. Ha az idei szabadságod alatt repülő helyett inkább autóval tervezed meghódítani az ismeretlen tájakat, érdemes előre felkészülnöd az utazásra, hogy ne érjenek váratlan helyzetek. Szerezz be még otthon néhány praktikus, ingyenes appot, amelyekkel hatékonyan és élvezetesen töltheted el az autózásra fordított időt!

 

Adathalászat lehet minden harmincadik e-mail

Manapság egyre több megtévesztő vagy adathalász e-maillel találkozhatunk, ilyenek a gyanús webshopok, a nyereményjátékos e-mailek, vagy az olcsó repülőjegyek.

 

Újabb robbanás a technológiákban

Mik lesznek a következő évtizedek technológiái? Egy új tanulmány alapján várhatóan a kvantum-számítás, a neuromorf rendszerek, a négydimenziós nyomtatás, az agy/számítógép interfész és az IoT valamint a mesterséges intelligencia, melyek forradalmi változást hozhatnak.

magyar siker, energetikai szoftver, ukrán piac, villamosenergia
 

Magyar energetikai szoftver az ukrán villamosenergia piacon

A magyar IP Systems Zrt. – alvállalkozóként az osztrák Siemens – és a Smart Tech cég bevonásával szállítja az ukrán villamosenergia-hálózat kiegyensúlyozói, piacüzemeltető és elszámoló rendszerét az Ukrenergo számára.

okos zár
 

Virtuális kulccsal nyitható okos zár

Mostantól Magyarországon is kapható az ISEO, zárrendszereket gyártó cég legújabb fejlesztése, amivel anélkül küldhetünk virtuális kulcsot, és engedhetünk be valakit a lakásunkba biztonságos és követhető módon, hogy egy pillanatra is találkoznánk vele. A HOGE Kft. által forgalmazott, bluetooth technológiára épülő Libra zárak nyitásához nincs szükség másra, mint egy okostelefonra.

Oldalak

Teteje