Nyugdíj kilátások

Nyugdíj
 

Nyugdíj kilátások

Mit gondol a negyvenes korosztály a nyugdíjas éveiről?

Sokan gondolják azt, hogy nemcsak a szokásaik változnak majd, hanem az életszínvonaluk is.  Felmérések szerint általában nyugdíjasként több időnk jut alvásra és pihenésre, természetesen a tévézés, internetezés is jobban belefér majd. Utazni, szórakozni is jó lenne, amikor annyi szabadidőnk lesz. A kutatások szerint azonban bevételcsökkenés várható, és ezért a legtöbb ember úgy gondolja, hogy dolgokról le kell mondania. Magyarországon a dolgozó réteg közel 50 %-a attól fél, hogy nem tud majd megélni idős korában.
Sok idő és lehetőségek, de milyen életszínvonalon? Vajon tényleg lesz lehetőségem? Amilyen szokásokat és életet szeretnék, a nyugdíjas kor beköszöntével, arra meglesz-e az anyagi forrásom?

Egy felmérésben megkérdezték a magyar felnőtt lakosságot, milyen életszínvonalra számítanak, amikor nyugdíjasok lesznek. A magyarok csupán 5 százaléka válaszolta azt, tudja tartani a jelenlegi életszínvonalát a leendő nyugdíjából. 22 százalék arra gondol, hogy a nyugdíja már csak egy alacsonyabb életszínvonal fenntartására lesz elég, ami azért nem olyan rossz. Az aktív réteg majdnem 50 %-a úgy gondolja, hogy egyáltalán nem fog tudni megélni nyugdíjából.
Tulajdonképpen a magyar emberek nagyon nagy része számít arra, hogy nyugdíjas éveit anyagi lemondásokkal kell töltenie. Lemondanak az utazásról, nem tudják támogatni a családjukat vagy kevesebb ruhát vásárolnak. Legtöbben nem is terveznek autót fenntartani, de sokan gondolják azt is, hogy olcsóbb lakásba kell majd költözniük.

Hát, nem fényesek a kilátásaik a mai negyveneseinknek. Mégis lehet megoldás és egy szebb jövőt is álmodhat magának bárki, akit érdekel egy jobb világ.
Például időben kell gondolkodni és gondoskodni magunkról. Korábbi cikkünkben már írtunk az Öngondoskodásról. http://www.debrecen-portal.hu/cikkek/az-%C3%B6ngondoskod%C3%A1s-%C3%A9rt...

Már most is elmondhatjuk, hogy a magyarok egy része elkezdett komolyan foglalkozni a nyugdíj biztosításával – az elérhető adókedvezmények is közrejátszanak ebben – és sokan belevágnak a hosszú távú megtakarításokba.
„A tavaly január óta elérhető adókedvezménnyel a nyugdíj-előtakarékossági számlához, illetve az önkéntes nyugdíjpénztárak adókedvezményéhez hasonló kedvezmény társul a nyugdíjbiztosításokhoz is, ez pedig az első év tapasztalatai alapján láthatóan már most jelentősen növeli az időskorra történő öngondoskodási hajlandóságot. Az új kedvezmény bevezetése jelentős lépés, mivel a társadalom széles rétegei számára biztosítja a támogatott öngondoskodás lehetőségét” – hangsúlyozza Molnos Dániel, a Magyar Biztosítók Szövetségének (MABISZ) főtitkára.

Teteje