Nemzetközi geocaching találkozó Debrecenben

 

Nemzetközi geocaching találkozó Debrecenben

Nemzetközi geocaching találkozó Debrecenben

Több mint 300 versenyzőt várnak az április 19-én kezdődő, háromnapos DEocaching 2013 rendezvényre a szervezők, ahol a profik mellett az amatőrök is megismerkedhetnek a játékkal. A Debreceni Egyetemen tavaly indult programja aktív kikapcsolódást ígér a hétvégére a család minden tagjának.

Előre elrejtett, úgynevezett geoládákat kell gps-koordináták alapján megtalálniuk a nyolc országból érkező versenyzőknek Debrecenben és környékén április 19-21. között. A geocaching játék népszerűségét mutatja, hogy a világon több mint kétmillió ilyen ládát helyeztek már el a szabadidős tevékenység rajongói, Debrecenben és vonzáskörzetében kb. 550 megtalálnivaló akad, ezek száma az elmúlt három évben megsokszorozódott - köszönhető ez részben a városunkban működő DEocaching Cacher Club tagjainak. A verseny idejére Debrecenben újabb kb. kétszázötven geoládát helyeztek ki a szervezők.
„A profik számára többnapos geoláda-vadászatot szerveztünk, a városunkba érkező több mint 150 előre nevezett játékos harmada huszonnégy órás, non-stop versenyben is részt vesz. A szabadidős tevékenységre nyitott családoknak, hallgatóknak és diákoknak, a kíváncsi amatőröknek biztosítjuk, hogy 1-5 fõs csapatokban, egy kisebb méretű pályán próbára tegyék tudásukat és belekóstoljanak a játékba. A harmadik célcsoportot a legkisebbek, a gyerekek alkotják, akiknek április 20-án egész nap színes gyermekprogramot kínálunk, amiből természetesen nem hiányozhat a geocaching sem” - tájékoztatott Fazekas Attila szervező, a DEocaching Cacher Club nevében.

A Debreceni Egyetem Kassai úti campusa április 19-én alakul át a geocaching helyi bázisává, a programok egész hétvégén látogathatóak, a részvétel regisztrációhoz és részvételi díjhoz kötött, ami akár a helyszínen is megtehető.

Debrecen hazánk második legnagyobb városa, mindig is büszke volt a kiemelkedõ felsõoktatására. Ennek történelmi gyökerei visszanyúlnak a Debreceni Református Kollégium alapításáig (1538), amelynek késõbb kialakult három akadémiai tagozatára alapozva jött létre a Debreceni Magyar Királyi Tudományegyetem 1912-ben. Így a Debreceni Egyetem 2012-ben ünnepelte 100. évfordulóját.
A centenáriumi ünnepség keretében az egyetem szellemiségének megfelelõen számos színes program került be a rendezvénynaptárba, többek között a DEocaching 2012 rendezvény, aminek sikerén felbuzdulva úgy döntöttek, hogy megszervezik a DEocaching 2013 rendezvényt.

Ez újra kiváló lehetőség, hogy összehozzanak mindenkit,
-aki még nem tudja, hogy mi is az a geocaching, de kíváncsi legalább a szó jelentésére;
-aki már tudja, hogy mi is az a geocaching, de még nem próbálta;
-aki már próbálta, de még nem csinálja rendszeresen;
-aki már profi játékosnak számít (függetlenül, hogy melyik "játszótéren" játszik).

Mit is jelent ez részleteiben. Alapjában véve három célcsoportot szeretnének megszólítani a rendezvényükkel. Az egyik csoport a játékot játszó „profik". Számukra az általuk megszokott és szokatlan játékokat/versenyeket szervezik.
A második célközönség elsõsorban erre a szabadidõs tevékenységre nyitott családok, egyetemi hallgatók és középiskolások, akiknek lehetõséget szeretnének biztosítani, hogy 1-5 fõs csapatokban egy kisebb méretû pályán próbára tegyék tudásukat és részt vegyenek egy kisebb versenyben.
A harmadik célcsoportot a legkisebbek, a gyerekek alkotják, akiknek színes gyermekprogramot kínálnak, amibõl természetesen nem hiányozhat a geocaching sem.

 

Részletes program: http://www.deocaching.hu/

 

 

Teteje