SPAR Budapest Maraton - Debreceni dobogós 3. helyezés!

A SPAR Budapest Maraton eredményes volt a debrecenieknek. A dobogó 3. fokán a DKM váltója!

Az október 7-én megrendezett,  27. SPAR Budapest Maraton és Futófesztivál igazi meglepetést hozott a Debreceni Kilométerek Sportegyesület szervezőinek, ahol nem csupán a részvétel és a sikeres teljesítés, hanem a győzelem is szerepet kapott.

A DKM „Rotary Félmaraton” néven női váltót indított a rendezvény maratoni távján, EKIDEN váltóban. Az 5 fős váltó tagjai elszántan készültek a versenyre, gyorsaságukat, erejüket felmérve,  az alábbiak szerint vállalták teljesíteni a kitűzött kilométereket:

Szilágyi Anna 11, 4 km
Hajdú Anna 11,8 km
Berke Zsuzsanna 5,1 km
Varga Krisztina 4,5 km
Gulyás Vera 9,4 km

A váltó tagjai:
Gulyás Vera, Varga Krisztina, Szilágyi Anna, Berke Zsuzsanna és Hajdú Anna.

A verseny előtt a Piros Orr Bohócdoktorok és Katus Attila vezényelték a bemelegítést, a rajtnál pedig ott tolongott a több ezer futó, akik aztán pár órára birtokukba vették a főváros kilenc kerületének aszfaltcsíkjait.

A DKM váltójának első tagjaként Szilágyi Anna állt a rajthoz, aki kellemes, szélcsendes, száraz időben, 17 fokban vágott neki a maraton első váltószakaszának. A DKM váltója kitűnő tempóban futotta végig a 42 kilométeres távot, ahol a célban a váltó záró embere, Gulyás Vera - csupán 33 másodperces különbséggel a második helyezett TVK váltója mögött -, a 3. helyen ért célba, 3:00:32 idővel.

Igazi küzdelem volt ez, örömteli meglepetés, egy csodás nap...

Szép volt lányok! Gratulálunk Nektek!

És gratulálunk minden más futónak is, akik szintén teljesítették a Spar Maraton valamelyik távját!