Kulturális Örökség Napjai

 

Kulturális Örökség Napjai

A Kulturális Örökség Napjai (szeptember 21-22.) ma már mozgalom. Helyi önkormányzatok, közösségek, szakmai és a civil szervezetek vesznek részt benne, fognak össze, hogy bemutassák épített örökségüket. A részvétel egyúttal arra is jó alkalom, hogy önkéntesek és látogatók együtt ünnepeljék a helyi értékeket, jó hangulatú, közös élményben legyen részük, és erősítsék az összetartozást.

A Kulturális Örökség Napjai rendezvénysorozathoz a Debreceni Művelődési Központ az alábbi programokkal csatakozik:

Szeptember 20 – október 31. 17.00

„ÉLTETŐ HAGYOMÁNYAINK”

Kovács Zoltán szarufaragó, Sarkadi Gyuláné népi ékszerkészítő, Boján Imre riselő, BAGDI LAJOSNÉ HÍMZŐ, DOBINÉ VASS JÚLIA FAZEKAS ÉS GYŐRI BALÁZS BÚTORKÉSZÍTŐ kiállítása

Mind a hat alkotó jeles kitüntetésben részesült a közelmúltban. Kovács Zoltán Kapoli Antal-díjas lett, Sarkadi Gyuláné Népi Iparművész címet, Boján Imre Mesterremek díjat, Bagdi Lajosné a Népművészet Mestere, Dobiné Vass Júlia a Népművészet Mestere, míg Győri Balázs a Népművészet Ifjú Mestere díjat vehette át.

Megnyitó: szeptember 20-án 17 órakor.

Megnyitja: dr. Bene Edit, DMJV Polgármesteri Hivatal Humán Főosztályának vezetője

Közreműködnek a Forgórózsa Néptáncegyüttes táncosai.

Helyszín: DMK Tímárház – Kézművesek Háza /Kiállító terem

Szeptember 21. 10.00-12.00

„KIS CÍVIS MÍVESKEDŐ” - kézműves alkotó kuckó gyerekeknek, családoknak

Az érdeklődők egyúttal megtekinthetik a Debreceni Első Takarékpénztár 100 esztendős szecessziós épületét, valamint Pikó Sándor képzőművész kiállítását. 

Helyszín: DMK Belvárosi Közösségi Ház

Szeptember 21-22.
Séta a Honvédtemető – Hősök temetőjében

A temetőkertben található történelmi vonatkozású emlékművek, a „Haldokló oroszlán”, a 48’-as emlékoszlop, a magyar és más nemzetiségű hősök sírjainak, valamint a Hősök Mauzóleumának megtekintése.

Helyszín: Honvédtemető és Mauzóleum Emlékhely

Forrás: DMK

Teteje